Καλή Απείθαρχη χρονιά

Τα χιόνια έλιωσαν τελικά και μετά από δύο αναβολές επιτέλους θα δούμε ξανά την μεγάλη μας αγάπη στην μοκέτα της ΕΠΣΗΠ. Τα κοράκια μας αφου ‘’ξεκουραστηκάν’’ για τα καλά στα σαλέ ανά την ‘’ελληνική’’ επικράτεια αποφασισάν να ανοίξουν τα φτερά τους μήπως και ανακόψουν την πορεία για το Γ’ τοπικο.

Από νωρίς τα κάρβουνα πήραν φώτια (επιτέλους) και μετα από μια μεγάλη σύσκεψη η ομάδα αποφασισε το πως θα παίξει.

Λοιπον εχουμε και λέμε κάτω απο τα γκολ ποστ “αυτος που ξέρει”, δεξιά ο σιμους, αριστερά ο τραγουδάω πανκ με όλη μου την ψυχή,στο κεντρο της άμυνας οι αμα λάχει παίζουνε και 10αριά. Μπροστά τους τον ρόμβο σχηματίζουν  ο καναγάρος ο τορ το κουνάβι και ο Αγγελος Μπασινάς. Στην εχμή του δώρατος το θεσσαλικο άτη με τον 5 χρόνια βασικό στ’καντηλα(τα χριστούγεννα είχε ατομικό στο χωριό)!!!

Το ζεστάμα πλεόν στα πλέσια του against modern football και όλα ειναι έτοιμα για να ξεκινήσει το ματσάκι.

Το άγχος διάχητο στην κερκίδα και το φαινόμενο του μουγκοθόδωρα συνεχίζεται!

Το ματσ ξεκίναει και στα πρωτα λεπτά για καποιό ανεξήγητο λογο δεν τρωμέ γκολ απο τα αποδυτήρια. Αντιθέτως το καινούριο σύστημα δείχνει να αποδίδει καρπούς αφού έχουμε την υπεροχή. Συνεπώς κάπου στο τέταρτο πίσω απο τον πυκνό καπνό και τις μυρωδιές απο τα σουβλάκια ο βραχυσωμός επιθετικός μας με ενα μπομπόνι κρεμάει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και 1-0!!!16244550_10211136347142714_1407827383_n.jpg

Δίχως σταματημό ή 11αδα συνεχίζει να διεκδικεί δεύτερο γκόλ και έτσι στο ημίωρο του ματς το σκορ διαμορφώνεται στο 1-1 με σουτ έξω απ τη περιοχή. Δε πειράζει, πάμε, το χουμε, τα σουβλάκια έτοιμα, πάμε δυνατά  οι πρώτες αντιδράσεις απο πάγκο και οπαδούς δίνοντας κίνητρο για την 1η νίκη του 2017.

Και πράγματι 5 λεπτά αργότερα ο ντιβάνης  μετά απο σέντρα του Φάνη κάνει το 2-1 με υπέροχο τελείωμα, το οποίο θα είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Οι ομάδες αποσύρονται στα αποδυτήρια οπου δίνονται και οι κατάλληλες οδηγίες απο τους “2” προπονητές.

Η εικόνα του 2ου ημιχρόνου είναι πανομοιότυπη με του 1ου οπου η απειθαρχάρα κυριαρχέι σε όλες τις γραμμές του γηπέδου. Τα κοράκια έχουν σκυλιάσει και δείχνουν πόσο πολύ θέλουν το ματς.

Μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού κάνει την είσοδό του ο πετρετζίκης στη θέση του σίμους μήπως και “μαγειρέψει” κανά γκολάκι ακόμη.16216272_10211136347182715_225640154_n.jpg

Οπότε κανά δεκάλεπτο αργότερα ο παριγκόλ το παστελώνει διπλασιάζοντας τα τερματά του με το σάκιτς να μη κρατιέται στο “μπάγκο” και να ορμάει να γίνει ένα με το κουβάρι των παικτών στον αγωνιστικό χώρο. Η αντίπαλη ομάδα πλέον στο καναβάτσο.

Το βαρύ στόπερ δίνει τη θέση του στον “διώχνω και με σκορπιό” και μετά απο λίγο σε εξαιρετική αντεπίθεση η ομάδα πετυχαίνει καρέ των γκολ με τον “ήταν να μην πάρει μπροστά” να κάνει χάτρικ. Θα την έπερνε τη μπάλα σπίτι του αλλά πνίγηκαν πολλές στη λαγκάτσα δίπλα απ το γήπεδο (δε ξέρουμε ψάρεμα) και κάπου απο εκεί και πέρα έγιναν όλα πιο απλά.

Τρίτη και τελευταία αλλαγή, ο μουφ στη θέση του μπασινά.

Το σφύριγμα της λήξης δεν άργησε να έρθει και το 2017 ξεκινά ιδανικά για την ομάδα μας. 3 βαθμοί και συνεχίζουμε…

Υ.Γ.1. Την παρασκευή ηκοπιτηπιτα στις 8 στον Α.ΚΟΙ.Χ.Ι. με “πλούσια” δώρα και μουσικές.

Υ.Γ.2. Χαιρετισμούς και καλή αρχή στη συντρόφισα και φίλη Ν. στη καινούρια αρχή στο Βερολίνο που δε πρόλαβε φέτος να μας δεί να κερδίζουμε.

Υ.Γ.3. Ελ μαέστρο που βρίσκεσαι. Ο μπορέλι θέλει ρεπό.16296072_10211136332542349_482278030_n.jpg16295169_10211136347102713_1316752102_n