Όλα κυλούσαν αργά (εκτός από το τόπι), μέχρι που κάτι στράβωσε…

gayrosΚυριακή πρωί και το τρένο έτοιμο για την επόμενη στάση!! Αυτή τη φορά στο δρόμο του ο Ολυμπιακός Ιωαννίνων. Ποδοσφαιριστές και φίλοι της ομάδας αργά αργά εμφανίζονται στο γήπεδο του Βελισσαρίου, την πλέον καυτή έδρα του τοπικού, σε μια ποδοσφαιρική μέρα γεμάτη ήλιο… Τα πανό κάνουν την εμφάνισή τους τελευταία στιγμή, ενώ οι πιο πολλοί/ες μετά βίας προλαβαίνουν να δουν την έναρξη του αγώνα. Λίγοι ήταν και όσοι/ες είδαν τον κεραυνό του Σταύρου που στο 15′ λεπτό άνοιξε το σκορ. Και για να κάνει τη χάρη η ομάδα στους φίλους της, στο 1ο ημίχρονο έδειξε εγκράτεια. Με λίγες καλές φάσεις, κυρίως με μια διπλή χαμένη ευκαιρία, τελείωσε το πρώτο μισό της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο όμως μέρος και ενώ πλέον η κερκίδα άρχιζε να γεμίζει, ο Απείθαρχος αποφάσισε να τελειώσει το ματς. ‘Έτσι με σοβαρότητα και ωραίο παιχνίδι και πάλι ο Σταύρος στο 49′ διπλασίασε τόσο τα δικά του γκολ όσο και της ομάδας. Λίγο αργότερα ήταν η σειρά του Τίμο να πετύχει το 3ο γκολ, ένα γκολ που για λίγο τον έκανε ψηλομύτη… Η επιθετική μονοτονία του Απείθαρχου δεν τελείωσε εκεί και έτσι το “λαρύγγι” της ομάδας στο 67’ έκανε το τελικό 4-0.

Και κάπου εκεί η φάση στράβωσε… Η αυτοπεποίθηση του Τίμο, μετά την επίτευξη του 3ου προσωπικού του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα, είχε φτάσει σε τέτοια επίπεδα νιώθοντας για λίγα λεπτά κομήτης. Και σαν κομήτης στο 87′ έπεσε πάνω σε ποδοσφαιριστή της ομάδας του Ο.Ι. κάνοντας τη μύτη του… καινούρια!!

ΥΓ1. Στο Ζάλογγο θα πάμε με λεωφορεία!!!
ΥΓ2. Μη κοιτάτε τον Τίμο στα μάτια… είναι στραβωμένος!!!