Α.Ε. ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΩΝ – Α.Σ. ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ 0-1

Κυριακή 23/9 και ώρα 10:30. Το ξυπνητήρι χτυπά. Το μάτι ανοίγει με τη μία, τα σκεπάσματα ρίχνονται με περίσσεια θέληση κάτω. Γρήγορα έναν καφέ και ξεκινά η ιεροτελεστία της προετοιμασίας της πρεμιέρας του πρωταθλήματος. Η Απειθαρχάρα μας ξεκινά! Κάποιες σημειώσεις ενός κωλομαθήματος, κάποια άχρηστα προσπέκτους, ένα τηλεφωνικός οδηγός. Σκίζονται όλα προσεκτικά και με ευλάβεια. Η ώρα περνά. Τελευταίες ετοιμασίες. Κασκόλ και φύγαμε.

Φτάνουμε γήπεδο. Η ομάδα κάνει ζέσταμα και οι κόρακες που είναι ήδη εκεί προετοιμάζουν την κερκίδα. Ξεριζώνουν και πατάνε αρκετά χορτάρια και κάνουν συσκέψεις για το που θα στηθεί το πανό μας. Τελικά βρίσκουμε τη θέση μας, πίσω από το τέρμα. Θα έχουμε και πάνω διάζωμα σε αυτή τη θέση λέμε.

Το ματς ξεκινά! Ο ήλιος καίει. Και πως να μην καίει στις 12:00 η ώρα ο ήλιος. Τα πρώτα λεπτά αναγνωριστικά και για τις δύο ομάδες. Ο Απείθαρχος όταν βάζει την μπάλα κάτω φτάνει στην περιοχή πολύ εύκολα. Τα Καμποχώρια απειλούν κυρίως με στημένες φάσεις. Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Η κερκίδα ακόμα δεν έχει βρει τα πατήματά της. Αλλά δεσμεύτηκε για το δεύτερο.

Και το δεύτερο ημίχρονο ξεκινά. Η ομάδα μας πιέζει ασταμάτητα. Έχει κλείσει την αντίπαλη ομάδα μες την περιοχή της και οι χαμένες ευκαιρίες διαδέχονται η μία την άλλη. Όμως η άτιμη η μπάλα δε λέει με τίποτα να μπει μέσα. Οι κόρακες από την κερκίδα δεν έχουν σταματήσει λεπτό. Και ανεβαίνουν διαρκώς. Νέοι ρυθμοί, καινούρια συνθήματα. Και η ομάδα πιέζει. Και φτάνουμε στο 89’, όπου μια επέλαση του Κωτσοκαράτε από τα αριστερά αποσυντονίζει του αμυντικούς των Καμποχωρίων. Δίνει στον Πάρη έξω από την περιοχή, αυτός στο Δημήτρη, αυτός και πάλι στον Κώτσοκαράτε συνθέτοντας αυτοί οι τρείς ένα μαγικό τριγωνάκι, και ο Κωτσοκαράτε σπάει την μπάλα στον ολομόναχο Τορμπίλη, ο οποίος την υποδέχεται με το αριστερό και πιάνει ένα ξερό διαγώνιο σουτ και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα. ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Αυτό ήταν. Όλη η ομάδα στην κερκίδα για 2 περίπου λεπτά. Ο διαιτητής φώναζε να γυρίσουν, αλλά που. Μπύρες, χαρτάκια καπνογόνα και φωνές χαράς!

Λήξη αγώνα, η ομάδα στην κερκίδα! Πρώτη νίκη, στην κατηγορία που μας χάρισε τις πιο όμορφες αναμνήσεις.

Με τον κόρακα στο στήθος αγωνίστηκαν: Τάσος(ο άνετος πορτιέρε), Σπύρος ο Δικηγόρος, Μπιλυκράψ ο Έμπειρος, Σάκης ο Δυνατός, Σίμος ο Γιατρός, Φάνιο Καναγάρο ή αλλιώς η επανεμφάνιση της Μαύρης Λαίλαπας, Τορμπίλης ο Αεικίνητης, Δημήτρης ο μικρός Γίγαντας, Μπέκμαν ο  Οργωτής, Κωτσοκαράτε η αστραπιαία Κλωτσιά, Πάρης ο Αγκουέρο των φτωχών.

Αλλαγές: Κατς ο Μέσι των φτωχών and Sotis the anatolian cousin

Coach:Nick the Bumpkin