Σάββατο 25 Φεβρουαρίου. Η εκδρομή του Απείθαρχου ξεκινάει όπως πάντα άλλωστε από το
θεατράκι με τα κοράκια να εμφανίζονται αγουροξυπνημένα λόγω του τσιπουροκαφενείου
και των λοιπών εκδηλώσεων της προηγούμενης ημέρας.
Η αποστολή ξεκινάει με αρκετό κόσμο προς την Κρύα αφού έχουν μαζευτεί άτομα από διάφορες συλλογικότητες για να στηρίξουν το κάλεσμα του Απείθαρχου με σκοπό να γίνει μία παρέμβαση στο χωριό. Εκεί κάνουμε την καθιερωμένη βόλτα στο χωριό όπου δεν συναντήσαμε σχεδόν κανένα κάτοικο του χωριού. Έπειτα πηγαίνουμε προς το γήπεδο και στην συνέχεια στα αποδυτήρια για να πούμε τα τελευταία και να βγούμε στο γήπεδο.
Το ματς ξεκινάει και στο 3ο λεπτό, πριν ακόμη προλάβουμε να καταλάβουμε τι συμβαίνει στο γήπεδο δεχόμαστε το πρώτο γκολ. 1-0 στο 3′.
Και εκεί που φοβόμαστε οτι θα σπάσουμε άλλο ένα αρνητικό ρεκόρ, ο Τσοκ ισοφαρίζει στο 10ο λεπτό για την ομάδα του Απείθαρχου.
Η χαρά όμως δεν κρατάει πολυ αφου 2 λεπτά αργότερα δεχόμαστε ακόμη ένα γκολ. Η βροχή των γκολ δεν σταμάτησε ακόμη καθως στο 15ο λεπτό ο Τζο ισοφαρίζει σε 2-2.
Μετά από τα 4 γκολ στο πρώτο τέταρτο οι ρυθμοι και των δύο ομάδων ηρεμούν και υπάρχει μία ισορροπία στο γήπεδο με αρκετές ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές μέχρι το 41′ που ο ζμπουτς με εξαιρετικό σουτ κανει το 2-3 υπέρ του Απείθαρχου. Στη συνέχεια ακολουθούν ξέφρενοι πανηγυρισμοί και αφου σφυρίζει ο διαιτητής την λήξη του ημιχρόνου πηγαίνουμε στα αποδυτήρια με προβάδισμα.
Έτσι μπαίνουμε στο δεύτερο ημίχρονο με ανεβασμένη ψυχολογία και όπως στο 3ο λεπτό του πρώτου έτσι και στο 3ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου δεχόμαστε γκολ και το σκορ γίνεται 3-3.
Στη συνέχεια 16 λεπτά αργότερα τρώμε το 4-3 και ενώ ψάχνουμε τον τρόπο να επανέλθουμε στο ματς κάνοντας κάποιες αλλαγές στο σύστημα και στους παίχτες, στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων δεχόμαστε το τελευταίο γκολ που κλείνει το σκορ σε 5-3.
Τέλος για τον Απείθαρχο έπαιξαν: Μπορέλι,Γριά ,Λέβας, Βλα ,Κωτσόβολος(Πετρετζίκης), Φάνιο Καναγάρο, Κωτσοτσοκ, Τορμπίλης(Τσίλι), Ζμπούτς(Σάκιτς), Κωτσομού, Τζο