ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΟΒΡΥΣΟ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑΝ ΒΑΘΜΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ

web

Το Σάββατο 28\11 η ομάδα μας αντιμετώπισε το Κεφαλόβρυσο, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής. Ένα ματς με πολλές χαμένες ευκαιρίες εκατέρωθεν, το οποίο έληξε χωρίς νικητή και ηττημένο. Με κόντρα τον καιρό και με τον φόβο να διακοπεί ο αγώνας, οι οπαδοί μας βρέθηκαν δίπλα στην ομάδα, βάζοντας φωτιά για ακόμα μία φορά, στο καμίνι που λέγεται Βελισάριο.

Ο Απείθαρχος μπήκε νευρικά στον αγώνα, μη μπορώντας να βάλει τη μπάλα κάτω και να κάνει το στρωτό παιχνίδι που ξέρει. Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο συγκεντρωμένοι και έφτασαν στο γκολ στο 25΄, ωστόσο σημειώθηκε παράβαση οφσάιντ και το γκολ δεν μέτρησε. Σε μία από τις πολλές χαμένες ευκαιρίες ο aguero βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα και με μία λόμπα προσπάθησε να τον κρεμάσει. Η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και πέρασε λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι. Το ημίχρονο βρήκε τις ομάδες ισόπαλες 0-0.

Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου οι παίχτες μας συζήτησαν τα λάθη τους και προσάρμοσαν την τακτική τους στις απαιτήσεις του αγώνα, με τα αποτελέσματα να είναι ορατά από τα πρώτα λεπτά της επανάληψης. Στο 70΄, με ένα καλοχτυπημένο φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή των φιλοξενούμενων, ο Τζό σημείωσε το 1-0 και αναζωπύρωσε το καμίνι. Αμέσως μετά, χαμένη ευκαιρία για το Κεφαλόβρυσο, με τον μπορέλι να δίνει το παρών κάτω από τα γκολποστ του Απείθαρχου. Χαμένη ευκαιρία και για την ομάδα μας με τον kun, σε θέση τετ α τετ να μην μπορεί να νικήσει τον αντίπαλο. Στο 82΄ το Κεφαλόβρυσο έφτασε στην ισοφάριση, με ένα γκολ που χειροκροτήθηκε απ όλο το γήπεδο. Ήταν ένα ψαλιδάκι στην κίνηση, το οποίο άφησε άγαλμα ακόμη και τον μπορέλι. Το τελικό 1-1 άφησε σε όλους μας μια γλυκόπικρη αίσθηση, που δεν πήραμε την νίκη αλλά που απολαύσαμε ωραίο θέαμα.

ΥΓ.(1) Το αποτέλεσμα δεν έχει σημασία!!!

ΥΓ.(2) Ραντεβού το Σάββατο 5\12 στις 15:00 στο γήπεδο της Ζίτσας.