Στο τέλος μιλάει το Βελισσάριο‏

12218249_1131658076861934_1088904498_o

Σάββατο μεσημέρι, παραδοσιακή ώρα Βελισσαρίου υποδεχθήκαμε τον ΠΑΟ Κόνιτσας για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η κερκίδα γέμισε κλασικά ένα τεταρτάκι  καθυστερημένα αλλά το ρεπό της επίσημης αγαπημένης ομάδας βόλλευ επέτρεψε στο κοινό να καταναλώσει όλες του τις δυνάμεις φωνάζοντας για το ποδοσφαιρικό τμήμα.

Στα του παιχνιδιού, το ματς χαρακτηρίστηκε ως παιχνίδι κέντρου με τις δυο ομάδες να κάνουν αλλεπάλληλα λάθη (τα μυαλά μας πονάνε). Αυτό επέτρεψε τις δυο ομάδες να απειλήσουν , με τον Τορμπίλη να χάνει την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο 12:44 μην προλαβαίνοντας να βρει την μπάλα ύστερα από σέντρα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας. Στο 27μισή ο Σπαθλιάρας  κάνει αυτό που δεν κατόρθωσε 4 λεπτά νωρίτερα να βρει δηλαδή δίχτυα με μια άριστη κεφαλιά στη γωνία βγάλμένη από τα μεγάλα σαλόνια.Οι αντίπαλοι προειδοποίησαν με το δοκάρι που είχαν στο 31 για τις απειλητικές τους διαθέσεις και δέκα λεπτά αργότερα τις έκαναν πράξη σκοράροντας.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απείθαρχος μπήκε φουριόζος και στο 52 ο νέος μεγάλος σκόρερ Τυρναβούλης εγκαινίασε τη θέση του προλαβαίνοντας την έξοδο του αντίπαλου τερματοφύλακα και με ένα τσίμπημα έστειλε τη μπάλα στη γωνία αργά και σαδιστικά. Ο ΠΑΟ Κόνιτσας απάντησε περίπου στο 66 κρεμώντας όμορφα τον Μπορέλη που γενικά σ’ όλη τη διάρκεια του ματς ήξερε. Το ματς ύστερα πήρε φωτιά καθώς 10 λεπτά αργότερα κερδίσαμε πέναλντι, ο Λόγο με τόνους αυτοπεποίθησης πήρε την μπάλα και με περίσσιο θάρρος την έστειλε άουτ. Οι αντίπαλοι απάντησαν με δοκάρι και ύστερα από αλλεπάλληλες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες, φτάνουμε στις καθυστερήσεις. Η κερκίδα επιζητούσε το γκολ, χάρη την οποία η μεγάλη ομάδα φυσικά και εκπλήρωσε καθώς βγήκε στην κόντρα και με εναλλαγή αλτρουιστικών πασών από τρεις  παίκτες ο Λάζοβιτς που μπήκε αλλαγή έστειλε τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας και βούλιαξε το Βελισσάριο.
12194230_1131653533529055_1052624765_o 12207560_1131653770195698_774726519_o 12211057_1131653773529031_1162134516_o 12211302_1131653776862364_542782532_o
  Επόμενο ματς την Κυριακή αντιμετωπίζουμε την Περίβλεπτο στο γήπεδο της στις 15:00.
Και την ίδια μέρα στις 14:00 τα κορίτσια μας αντιμετωπίζουν την ομάδα βόλλευ του Μεσολογγίου, Κ.Παλαμάς στη Λιμνοπούλα το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της ομάδας βόλλευ.