Δοξά-στηκε ο Απείθαρχος

DSCF1434Κυριακή 19 απριλίου, ώρα 17΄00 .Ο Απείθαρχος καλείται για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος να αντιμετωπίσει στα ιερά χώματα του Βελισσαρίου την αξιόμαχη Δόξα αναργύρων. Απο νωρίς παίχτες και οπαδοί καταφθάνουν στο γήπεδο,ανυπομονώντας να αρχίσει το παιχνίδι,μετά και τη διακοπή του πρωταθλήματος.

Η ομαδάρα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και απείλησε με πολλά μακρινά κυρίως σουτ ,τα οποία δεν ηταν εύτοχα.Ολα αυτά ως το 29΄, οπου ο Πετράν, ύστερα απο ωραία πάσα του γιατρού και με ωραίο κοντρολάρισμα της μπάλας μέσα στην περιοχή νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα,ο οποίος φέρει ευθύνη για το γκολ. Το γκολ ανακούφισε την ομαδάρα απο το άγχος και στα επόμενα λεπτά προσπάθησε να διατηρήσει αυτο το προβάδισμα. Και εκεί που όλα έδειχναν πως οι δυο ομάδες θα πάνε με αυτό το σκορ στα αποδυτήρια, στο 45΄ο «τα μυαλά μας πονάνε» ξαναχτύπησε ,αυτή τη φορά με μια βολίδα αρκετά μέτρα έξω από την αντίπαλη περιοχή,κάνοντας έτσι το 2-0 και τρελαίνοντας όλο το γήπεδο, ακόμη και τον διαιτητή ,ο οποίος του έδειξε κίτρινη κάρτα για τον πανηγυρισμό. Αυτό ήταν και το σκόρ ημιχρόνου.

Στο δέυτερο ημίχρονο και όσο περνούσε η ώρα,η κερκίδα έδινε όλο και περισσότερη ώθηση και η ομάδα απέπνεε όλο και μεγαλύτερη σιγουριά. Έτσι, διατηρήθηκε ο ίδιος ρυθμός στο μάτς, με την ομάδα μας να εχει την κατοχή της μπαλας και κάνοντας το γνωστό πλέον passing game κούρασε την αντίπαλη ομάδα, η οποία ελάχιστες φορές απείλησε τον Μπορέλι. Το αξειοσημείωτο πάντως της αναμέτρησης ήταν η επανεμφάνιση του Τσιου,ο οποίος στο 75′ πέρασε ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο. Τα εναπομείναντα λεπτά της αναμέτρησης κύλησαν ήρεμα, με την ομάδα να έχει στο μυαλό της τον επόμενο,σημαντικό αγώνα.

Υ.Γ. ΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ..ΜΕ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ ΤΟ ΔΙΠΛΟ…

Υ.Γ 2 Σπάσαμε το ρεκόρ της κατηγορίας κάνοντας 11 συνεχόμενες νίκες!