ΚΑΤΑΡΙΠΤΩΝΤΑΣ ΤΑ ΡΕΚΟΡ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Όπως λέει και ο τίτλος στην 23η αγωνιστική σπάσαμε το ρεκόρ της κατηγορίας αφού ο Απείθαρχος έκανε τη 10η συνεχόμενη νίκη. Με σύμμαχο το καιρό και ίσως το καλύτερο γήπεδο της κατηγορίας, η ομάδα έπαιξε υπέροχο ποδόσφαιρο και πήρε τη νίκη με 0-5.

Τα πρώτα λεπτά μπορούμε να πούμε ότι ήταν αναγνωριστικά αν και από την αρχή φαινόταν ποιός είχε όρεξη για το ματς. Έτσι στο 20′ ο Λόγο άνοιξε το σκορ. Μετά από 9′ ο «τα μυαλά μας πονάνε» με υπέροχη άπιαστη κεφαλιά μετά από κόρνερ διπλασίασε τα τέρματα. Τη σκυτάλη ξαναπήρε ο Λόγο οπού σκόραρε για δεύτερη φορά. Στο 36′ ο «τα μυαλά μας πονάνε» με σκληρό τάκλιν αφού ήταν και τελευταίος παίκτης αντίκρισε τη κόκκινη κάρτα. Αυτό βέβαια πάθιασε περισσότερο την ομάδα αφού στο 43′ μετά από τριγωνάκι του Λετς και των 2 δοκαριών η μπάλα κατέληξε στη γριά οπού με ψυχραιμία την έσπρωξε στα δίχτυα. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το νέο προπονητικό team έκανε τις απαραίτητες αλλαγές εσωτερικές και εξωτερικές κι έτσι η ομάδα έφτασε στο τελικό αποτέλεσμα μετά από καλή κυκλοφορία και προσωπική ενέργεια του Λετς στο 0-5. Το σκορ στη συνέχεια παρέμεινε αφού το passing game οι αλληλοκαλύψεις των παικτών κούρασαν την αντίπαλη ομάδα και δεν είχε περιθώριο αντίδρασης.