Και το χαλάζι δε μας χαλάει

WP_20150405_001a Άλλο ένα Κυριακάτικο μεσημέρι στο Βελισσάριο με τον καιρό να θυμίζει Λονδίνο, η ομάδα κάηκε στο ζέσταμα και μπήκε φωτιά στον αγωνιστικό χώρο, δείχνοντας το καλό της πρόσωπο κάνοντας ένα ιδανικό πρώτο ημίχρονο. Ο χορός των γκολ ξεκίνησε μόλις στο 7´ με μια κούρσα του Κουν να αφήνει σκόνη στην αντίπαλη άμυνα και πασσάροντας ιδανικά στο ύψος της μικρής περιοχής στον Stauro μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο γκολκίπερ. Η ομάδα καταλήγοντας το 80% τον επιθέσεών της στο τέρμα, στο 15´ έφτασε στο 2-0 με πλαΪνό σουτ από τον Κουν θυμίζοντας τον καλό του πρόσωπο. Συνεχίζοντας το αδιάκoπο passing game κυλόντας ευχάριστα ο χρόνος, και με πίεση απ´την αντίπαλη επίθεση που έδειχνε την παρουσία της στα καρέ μας, κατι που έκανε να δείχνει τον Μπορέλι να φαντάζει 2 μέτρα , 10 λεπτά πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Psilos έδωσε στο πιάτο την μπάλα στο Stauro κάνοντας με σίγουρο πλασέ το 3-0. Ετσι η ομάδα μπηκε στα αποδυτήρια με την απαραίτητη σιγουριά. Στο δεύτερο ημίχρονο οι καιρικές συνθήκες μόνο ιδανικές για ποδόσφαιρο δεν ήταν φτάνοντας στα μέσα του ημιχρόνου να βρέχει καρέκλες και άλλα αντικείμενα από τα ουράνια. Οι παίχτες πλατσουρίζανε και φαντάζανε ήρωες στη λιμνάζοντα νερά του Βελισσαρίου. Η εξέδρα απ´τη μεριά της βοήθησε αφάνταστα τους αγωνιζόμενους απτους οποίους δεν ξεχώριζε κανένας καλύτερου του άλλου. Το ματς πηγαίνοντας πάνω κάτω, με τον Απείθαρχο να έχει το πλεονέκτημα αλλά μετά από κάποια φάουλ κούρασης κατέλειξε να κάνει πέναλτι το οποίο για λίγο ακόμη δεν θάμπαινε με την επέμβαση του Ξέρει Αυτός , έγινε το 3-1. Η ομάδα απτόητη έκανε τουλάχιστον τρεις ευκαιρίες για γκολ η οποίες για λίγο δεν κατεληξαν στα δίχτυα τις Α.Ε.Καμποχώρια. Τα πλατς πλουτς στο τέλος του αγώνα μονο χαρά εδειξαν από τους ποδοσφαιριστές του Απείθαρχου και δείχνοντας θέληση για καλή συνέχεια στα δύο εναπομείναντα παιχνίδια. Αμήν.

WP_20150405_004a WP_20150405_005a WP_20150405_006a WP_20150405_015a WP_20150405_016a