Είμαστε όλες ξεμπλέτσωτες

11051292_1075502772467063_1331573946_n

Την Δευτέρα 16/3 για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος το απείθαρχος express έκανε μια ακόμα νικηφόρα στάση στο ‘’Στάθης’’ φιλοξενούμενος από την Α.Ε. Γιάννενα. Από νωρίς παίκτες-οπαδοί άρχισαν να καταφθάνουν στις κερκίδες του γηπέδου. Η ομαδάρα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο 25ο λεπτό μετά από μια όμορφη συνεργασία των Λογο-Lazovic και τον Τσίλη, βρίσκει τον τελευταίο να ανοίγει το σκορ. Συνεργασία που έκανε το αμυντικό μας χαφ να θέλει να ‘’ρουκετάρει’’ και έτσι στο 29’ έγινε η πρώτη αναγκαστική αλλαγή με τον πεταλουδίτσα να δίνει τη θέση στον Δόμπολη. Δέκα λεπτά αργότερα μετά από μία σέντρα, έπειτα από επέλαση του καναγάρο από δεξιά, η μπάλα τραντάζει το δοκάρι και μετά από μία φάση διαρκείας ο tall-white-τσιλι σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνοντας έτσι το 0-2 το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Ξεκινώντας το δεύτερο ημίχρονο πρωταγωνιστικό ρόλο είχε η κερκίδα δημιουργώντας αποπνικτική ατμόσφαιρα με τα πολύχρωμα εφέ της. Όσο περνούσε η ώρα, η κερκίδα έδινε όλο και περισσότερη ώθηση και η ομάδα απέπνεε όλο και μεγαλύτερη σιγουριά. Αυτό επιβεβαιώθηκε στο 57’ όπου μετά από μετά από αντεπίθεση της ομάδας, ο Λευκός Πύργος πασάρει ιδανικά δίνοντας στον Φάνιο Καναγάρο την ευκαιρία να σκοράρει για δεύτερη φορά με τα χρώματα του Απείθαρχοιυ σημειώνοντας το 0-3. Από εκείνο το σημείο και μέχρι τέλους η κερκίδα πήρε κυριολεκτικά και μεταφορικά φωτιά. Στο 77’ ο βολιώτης πάνκης κάνει το 0-4 και κλειδώνει τη νίκη.

Η κερκίδα έχει βγει πλέον από τα ρούχα της και συνεχίζει έτσι μέχρι τέλους, πανηγυρίζοντας την πρώτη νίκη στο καταραμένο μέχρι τότε «Στάθης» όπως της αρμόζει. Το σφύριγμα της λήξης βρίσκει τους παίχτες σκαρφαλωμένους στα κάγκελα, αγκαλιά με τους οπαδούς.

Υ.Γ. Και όπως γούσταρα παιδί γουστάρω ως τα τριάντα…