Φλογοβόλο…

WP_20141207_025 Ασταμάτητος για ακόμα μια φορά ο Απείθαρχος στην καυτή έδρα του Βελισσαρίου πέτυχε την νίκη σ’ ένα ματς για γερά νεύρα και με πολύ ένταση με το ικανοποιητικό σκορ 3-1.Ο Απείθαρχος έδειξε τις προθέσεις του από το πρώτο κιόλας λεπτό μπαίνοντας δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο δείχνοντας το επιθετικό του πρόσωπο .Τον χορό των γκόλ άνοιξε με εκπληκτική κεφαλιά ο Steaς’ στο 11ο μόλις λεπτό μετά από μια γλυκιά “τρομοκρατική” σέντρα από την δεξιά πλευρά στο ύψος της μικρής περιοχής.Η Φλόγα εκμεταλεύτηκε την ψυχρολουσία τις άμυνας μετά εκτέλεση κόρνερ και με κεφαλιά πέτυχε την ισοφάριση κάνοντας το παιχνίδι να πάρει φωτιά.Η ομάδα δεν πτοήθηκε και συνέχισε με καλό μοίρασμα της μπάλας ψάχνοντας διαδρόμους για να διεισδύσει στην αντίπαλη περιοχή και το πέτυχε στο 35ο λεπτο με τον “Κουν” να δέχεται την μπάλα ψηλοκρεμαστά και μ΄ένα θεσπέσιο αριστερό σουτ τρύπησε τα δίχτυα του αντίπαλου γκολκίπερ.

Το δεύτερο ημίχρονο μπήκε με αρκετή ένταση και πολλά φάουλ δείχνοντας πως η Φλόγα δεν σβήνει κυνηγώντας την ισοφάριση. Ένα επεισοδιακό φάουλ στο 55 στον νεοεισερχθέντα “Doc” άναψε τα αίματα και οι κίτρινες κάρτες μοιράζονταν η μία μετά την άλλη.Το παιχνίδι εξακολούθησε να είναι σκληρό με τους αντιπάλους να αναζητούν απεγνωσμένα ένα γκολ.Οι γηπεδούχοι όμως έχοντας κερδίσει τις μάχες του κέντρου, με καλή άμυνα και μια αποδοτική επιθετική γραμμή έφερε το τέλος του παιχνιδιού με μια εκπληκτική αντεπίθεση στην εκπνοή του αγώνα ξεκινώντας από τα χέρια του σταθερού στις επεμβάσεις γκολκίπερ , πάσα του “Kanavaro στον ταχύτατο “Κουν” ο οποίος με μια επέλαση από τα αριστερά γέμισε στην μικρή περιοχή και o Steas” διπλασίασε τα τέρματα του πετυχαίνοντας το 3-1 για την Απειθαρχάρα.