Ευτυχώς υπήρχαν και οι οπαδοί

_MG_0731Μετά την πολύ καλή εμφάνιση και τον πρώτο βαθμό, ήρθε η απότομη προσγείωση για την ομάδα μας, η οποία γνώρισε βαριά ήττα με 4-0 από τους Ραφταναίους. Ήταν το πρώτο εκτός έδρας ματς του Απείθαρχου και ταυτόχρονα η χειρότερη εμφάνισή του μέχρι στιγμής. Για άλλη μια φορά η ομάδα μπήκε νωχελικά και πλήρωσε ακριβά τα τραγικά λάθη της άμυνάς της. Το σκορ στο 32 λεπτό ήταν ήδη 4-0 και το ματς έδειχνε ότι δε γυρνούσε παρ’ όλη την εμψύχωση από την κερκίδα. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε με περισσότερη διάθεση, είχε ένα δοκάρι, κάποια καλά σουτ, αλλά μέχρι εκεί.

Και ενώ όλα αυτά συνέβαιναν εντός του αγωνιστικού χώρου, η κερκίδα τραγουδούσε και χόρευε σε άλλους εντελώς ρυθμούς. Από την αρχή με την εντυπωσιακή χωρογραφία και τα στρόμπο μέχρι το τέλος με βροντερή φωνή ήταν ό,τι καλύτερο στο χθεσινό αγώνα. Οι πάνω από 150 οπαδοί μας αψήφησαν το τσουχτερό κρύο και ήταν για άλλη μια φορά εκεί κάνοντας το Στάθης Τσανακτσής Βελισσάριο. Δεν αξίζουν τέτοιες εμφανίσεις γι’ αυτό το λαό.

Υ.Γ.

1) Στο τέλος του αγώνα μοιράστηκε κείμενο σχετικά με την υπόθεση της LIBERTA

2) Σύσσωμη παραβρέθηκε η ομάδα του Απείθαρχου στο live του Studio from the down την προηγούμενη μέρα. Στο πάρτυ του Αυτόνομου Ραδιόφωνου Ιωαννίνων πόρτα θα είναι η Άγκελα Μέρκελ. Ο νοών νοείτω.

3) Μετά το τέλος του αγώνα μερίδα των οργανωμένων οπαδών του Απείθαρχου κινήθηκε απειλητικά προς τα μέλη της ομάδας, αποδοκιμάζοντάς τους και φωνάζοντας: Η υπομονή τελείωσε ρε Απείθαρχε.