Απείθαρχος Ιωαννίνων – ΠΑΟ Ιωαννίνων (3-3)

Το τρίτο φιλικό της ομάδας του Απείθαρχου πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (20/9) με αντίπαλο τον ΠΑΟ Ιωαννίνων αφήνοντας καλές εντυπώσεις τόσο στο αγωνιστικό όσο και στο οπαδικό κομμάτι.

Πιο αναλυτικά: Ο Απείθαρχος παρέταξε ένα ομοιογενές σύνολο σαν ομάδα και αν εξαιρέσουμε το αρχικό μούδιασμα του πρώτου τέταρτου, σε κάποιες περιπτώσεις θύμισε ομάδα μεγάλης κλάσης! Κατάφερε να ανατρέψει το σκορ απο 0-1 σε 2-1 μέσα σε λίγα λεπτά παρασυρόμενος από την παρουσία των οπαδών του όπου σε ακόμα ένα ματς βρέθηκαν κοντά του να τον ενισχύσουν. Η ομάδα του ΠΑΟΙ στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε ισοφαρίσει και πολύ σύντομα να περάσει και μπροστά στο σκορ με 2-3 αλλά κάθώς φτάναμε προς την λήξη του αγώνα και ο κόσμος που ακολούθησε τις δύο ομάδες πίεζε ώστε να καταλήξουμε από κοινού στο σύνθημα «που όλους μας ενώνει…» ο Απείθαρχος ισοφάρισε σε 3-3 μέσα σε λίγα λεπτά όπου είχε ευκαιρίες (δοκάρι μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα) και τον κόσμο και από τις δύο ομάδες να αναστατώνει με τις φωνές του το γήπεδο Βελισσαρίου και τις γύρω γειτονιές προσφέροντας με αυτό τον τρόπο ένα χορταστικό ματς από όλες τις πλευρές. Δεν ήρθε η πρώτη νίκη, έστω σε φιλικό επίπεδο αλλά σίγουρα υπήρξαν νικητές στην κατανάλωση μπύρας με τις ανάλογες απώλειες.

Η απαράδεκτη διαιτησία πού ακύρωσε καθαρό γκολ με μόλις 5 μέτρα οφσάιντ προστέθηκε στην επίθεση που δέχτηκαν μέλη της ομάδας του Απείθαρχου το βράδυ της Παρασκευής από μπάτσους δείχνοντας ότι ο δρόμος της ομάδας δεν θα είναι στρωμένος με ροδοπέταλα.