Φιλικό: Αετός Νήσου – Απείθαρχος 1-0

vs nisi

Τη Δευτέρα 15/9 η ομάδα μας πραγματοποίησε στο γήπεδο της Λιμνοπούλας φιλικό 60λεπτο ματς με αντίπαλο τον Αετό Νήσου. Το προπονήτικο μας δίδυμο χρησιμοποίησε δύο διαφορέτικες ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο. Το τελικό σκορ ήταν 1-0. Το γκολ μπήκε στο πρώτο ημίχρονο μετά από κόρνερ και ασυνεννοησία μεταξύ τερματοφύλακα και παικτών. Η ομάδα στάθηκε αρκετά καλά, σε ένα παιχνίδι απέναντι σε μια ομάδα που αγωνίζεται στη Β κατηγορία.

* Ο Αετός χρησιμοποίησε τρεις παίκτες μας, γεγόνος που το πληρώσαμε, μιας και ο ένας από αυτούς ήταν και ο μοναδικός σκόρερ του ματς.

** Για να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα ο «απείθαρχος» προπονητής του νησιού δεν δίστασε να ρίξει στο δεύτερο ημίχρονο παίκτη Α κατηγορίας. Δικαιολογημένες οι γιούχες όποτε έπαιρνε την μπάλα στα πόδια του.

*** Καλή πορεία στην ομάδα του Αετού Νήσου!